Ten patří mezi nejvíce používaný redakční systém. Další používané jsou Joomla nebo Drupal.
Prvním krokem je vytvoření e-mailové adresy.
Pokud už e-mail máte, první krok máte splněn. Pokud ne, založte si ho. Možností je hned několik – google, seznam, centrum nebo atlas.
E-mail potřebujete k registraci domény, ale i webhostingu, které jsou dalšími kroky na cestě k vlastnímu webu.
Druhým krokem je registrace domény.
Ta je ve světě internetu například vaše jméno nebo název obchodu či firmy. Doména musí být volná. To znamená, abyste si ji mohli koupit a zaregistrovat, nikdo jiný ji nemůže mít zaregistrovanou.
Pokud chcete mít doménu www.mojejmeno.cz, abyste si ji mohli koupit musíte si ověřit v seznamu domén, že je volná. Pokud volná nebude, můžete zkusit nějakou jinou variantu. Zkuste ji různě přeskládat nebo vymyslete úplně jinou doménu.
Doména by měla být dobře zapamatovatelná pro vaše potenciální zákazníky, aby se na vaše stránky vraceli.
Třetím krokem je vybrání webhostingu.
Samotná doména vám fungovat nebude. Musíte ji umístit k nějakému poskytovateli webhostingových služeb, kterých je v České republice několik.
Jejich služby se liší nejen cenou, ale i množstvím poskytovaných služeb a jejich kvalitou.
Provozovatel webhostingových služeb by měl být, co nejspolehlivější, jejich servery by neměly mít ideálně žádné výpadky, aby vaše webové stránky neustále fungovali.
Čtvrtý krok a instalace WordPressu.
Když máte zaregistrovanou doménu a vybraný webhosting, zbývá už jen nainstalovat samotný WordPress. Jeho instalace se u jednotlivých poskytovatelů služeb různí. Ale ve většině případů se vám ho povede nainstalovat jednoduše přes instalátor aplikací.
V administraci webhostingu si vyberete, že chcete tvořit stránky na WordPressu a kliknete instalovat. Systém ho sám nainstaluje.
A je to. Můžete začít plnit váš web obsahem.